Moje hnojiva

Polní vycházky – co vidíme, co chybí rostlinám

 

Cílem těchto setkání na poli je pomoc místním farmářům především při výživě, ale také při ochraně rostlin. Před každým setkáním provádíme anorganický rozbor rostlin a zjišťujeme aktuální výživový stav. Tento rok se kromě již tradičního deficitu bóru hojněji objevoval také nedostatek základních prvků, jako jsou fosfor a draslík.

 

Význam fosforu a draslíku v rostlinách

 

 

Foliární aplikace hnojiv

 

Foliární aplikace hnojiv jsou efektivním způsobem, jak rychle dodat rostlinám potřebné živiny, pokud je jejich příjem z půdy omezený nebo pokud je třeba rychlého zlepšení výživového stavu. V tomto ohledu hrají hnojiva jako Lovohumine K, PK Sol a Lovofos důležitou roli v podpoře růstu a vývoje rostlin, zejména u plodin jako jsou pšenice a řepka. Podívejme se na výhody a specifika těchto hnojiv.

 

Lovohumine K (3-5 l/ha)

Lovohumine K je hnojivo obsahující draslík, které je obohaceno o huminové látky. Draslík je nezbytný pro regulaci vodního hospodářství rostlin, zajišťuje jejich odolnost vůči stresovým faktorům, jako je sucho nebo vysoké teploty, a podporuje tvorbu kvalitních plodů, což je klíčové pro vysoké výnosy pšenice a řepky. Síra je ve formě thiosíranu (podpora zdravotního stavu).

 

PK Sol (4 – 6 l/ha)

PK Sol je hnojivo s nejvyšší koncentrací fosforu a draslíku. Fosfor je nezbytný pro vývoj kořenového systému a tvorbu květů, zatímco draslík zajišťuje správnou vodní bilanci a zvyšuje odolnost rostlin vůči chorobám. Toto hnojivo je ideální pro podporu růstu a tvorby plodů.

 

Lovofos (5 l/ha)

Lovofos je hnojivo s vysokým obsahem fosforu (P) a draslíku (K), obohacené o další živiny důležité pro rostliny (bor apod.). Obsahuje dobrý poměr draslíku a fosforu, které zajišťují optimální výživu pro růst a vývoj rostlin. Lovofos je k dispozici ve formě kapalného hnojiva, který je snadno aplikovatelný na listy rostlin, což umožňuje rychlé využití živin.

 

A na závěr možná to nejzajímavější – pár fotek pořízených v průběhu března, doplněné komentářem Karla Říhy (poradce – fytopatolog). 

 

Ke stažení