Moje hnojiva

Nová hnojiva fungují EKO logicky/nomicky

V sortimentu Lovochemie je řada novinek v segmentu výživy rostlin (hnojiva obohacená zeolity nebo humáty, inhibitory či hnojiva pro mimokořenovou aplikaci), která reprezentují inovativní trendy a potřebu reagovat na legislativní, ekologické a ekonomické požadavky moderního světa.

Přichází první výsledky realizované na odborných pracovištích, kde jsme například srovnávali „klasický“ a inovovaný ledek (ZENFERT 24N), či uplatnění zeolitových hnojiv v metodikách odpovídajících výše uvedeným požadavkům. Přestože jsou zeolitová hnojiva aplikována (zkoušena) klasickým pokusnickým způsobem bez možnosti využít „kumulativního efektu“ opakované aplikace v letech, jsou výsledky velkým příslibem do budoucna.

Navíc bude třeba k výsledkům přičíst jejich pozitivní přínos k životnímu prostředí (nižší uhlíková stopa, lepší využití živin resp. snížení jejich ztrát do prostředí…), argument, který bude pro GREENDEAL, FIT FOR 55 apod. v blízké budoucnosti ceněným bonusem ne-li nutností!

S výsledky Vás budeme průběžně seznamovat a o tom, že těmto hnojivům věříme, svědčí i výsledek se kterým se chceme závěrem pochlubit (svým rozměrem přesahuje „pouhou“ oblast výživy rostlin) – v rámci soutěžního pěstování řepky, které organizuje SPZO (Svaz pěstitelů a zpracovatelů olejnin) a kde přihlášené firmy testují své dovednosti při komplexním pěstování řepky ozimé. V těchto pokusech je možno odzkoušet různé faktory, ovlivňující výnos semen a ekonomickou efektivitu, s níž se ho podaří dosáhnout, příkladem takových faktorů může být např. odrůda, herbicidní ošetření, regulace a stimulace růstu, výživa a hnojení, ovlivňování zdravotního stavu rostlin apod. 

V uplynulém ročníku se týmu Lovochemie (dříve AGROFERT) ve složení Ing. Radek Košál, Ing. Jan Kučera (Lovochemie), Ing. Vlastislav Janák (Oseva) a Ing. Jakub Laxa (Agrofert) podařilo v kategorii TEMP Klasik zvítězit resp. dosáhnout nejvyššího výnosu. K úspěchu mimo jiné přispěla kombinace tradičních a zeolitových hnojiv s podporou mimokořenové výživy.

Výsledky pokusů TEMP naleznete ZDE

BENEFITY „ZEOLITOVÝCH“ HNOJIV